نکات و هشدارهای قبل از فلش

نکات و هشدارهای قبل از فلش

با توجه به تماس های فراوان شما عزیزان مبنی بر مشکلات در فلش برخی مدل های موجود در بازار , تصمیم گرفتیم در این پست تمامی نکات و هشدارهای لازم را قرار دهیم

شما عزیزان نیز تجربیات خودتان را در اختیار ما قرار دهید تا تمامی کاربران از آن بهره مند شوند. توجه داشته باشید این نکات و هشدارها جدی بیگیرید تا از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید . این نکات حاصل تجربیات ما در فعالیت در دنیای GSM میباشد لذا خواشمندیم در به روز بودن این پست کمک کنید .

برای ورود به هر بخش کلیک کنید .

HUAWEI SAMSUNG SONY

HTC LG Apple

ASUS LENOVO Other

 

 

بخش Samsung

 • هشدار در مدل های رفرش J320F : با توجه به واردات سری رفرش J320F که برد آنها G530 می باشد . قبل از فلش این مدل ها حتما توسط باکس اینفو بگیرید سپس فلش کنید .

 

 • انتخاب رام در مدل SM-G532F : باز هم شاهد نا هماهنگی مدل رام ها با دستگاه ها هستیم برای جلوگیری از مشکل در این مدل به توضیح در ادامه دقت کنید . در مدل SM-G532F دو نوع گوشی تولید شده که بعد از روشن شدن دستگاه در لوگو به دو نام Samsung Galaxy J2 Prime و Samsung Galaxy Grand Prime Plus مشاهده میشه . در صورتی که دستگاهتون روشن است و قصد فلش دارید از دستور #1234#* استفاده کنید رام را با شناسه مشخصات دستگاه نصب کنید و در صورتی که دستگاه روی آرم است و … از این روش برای شناخت مدل استفاده کنید . فایل هایی که با شناسه G532FXXU برای مدل Samsung Galaxy J2 Prime و فایل هایی که با شناسه G532FXWU است برای مدل Samsung Galaxy Grand Prime Plus استفاده شود . این مورد فقط برای این مدل مشاهده شده در صورتی که دل مدل های دیگر دیده شده حتما در اینجا اعلام می کنیم .

 

 • هشدار مشکل در آپدیت OTA در J700F : آپدیت اندروید 6 برای مدل j700F منطقه ایران با بیلدنامبر J700FXXU3BPJ1 منتشر شده که همه عزیزانی که به صورت OTA آپدیت کرده اند بعد از آپدیت دستگاه روی لوگو گیر کرده و بالا نمی آید و برای حل مشکل باید دستگاه را Wipe کنید . در صورتی که تمایل دارید دستگاه خود را از طریق WIFI آپدیت کنید حتما قبل از انجام عملیات از اطلاعات بک آپ بگیرید همچنین FRP را خاموش کنید تا با مشکل مواجه نشوید .

 

 • هشدار در مدل SM-A5108 : در بازار نوعی از a5 2016 وارد شده است که در منوی گوشی و تمامی تنظیمات آنها مدل A510FD ثبت شده اما در Download Mode مدل دستگاه A5108 ثبت شده . این مدل با رام ویرایش شده به فروش میرسد که فارسی و برنامه های گوگل را دارا است . بعد فلش با A5108 فارسی از بین خواهد رفت و همچنین برنامه های گوگل را ندارد . به زودی رام برای این مدل همرا به فارسی و گوگل در سایت قرار داده خواهد شد .

 

 • هشدار در رایت فایل cert در مدل های جدید : متاسفانه سامسونگ در مدل های جدید امنیت فایل های Cert رو بسیار بالا برده و دیگر نمیتوان فایل سالم Cert رو از گوشی دیگر بر روی مدل مشابه نصب کرد . و برای هر مدل باید فایل Cert جداگانه خریداری شود . و رایت فایل Cert از مدل دیگر بر روی این دستگاه باعث خرابی کامل imei میشود . مدل های که تا الان گزارش شده : تمامی مدل های S7 و J710F

 

 • هشدار در مورد دانگرید اندروید 6 : فعلا در برخی مدل ها بعد از دانگرید روی آرم میمونند و بالا نمی آیند . به دلیل رایت نشدن فایل boot , لذا تا حل مشکل به طور دقیق از دانگرید دستگاه سامسونگ از اندروید 6 به پایین تر خودداری کنید .

 

 • اخطار در فلش GT-I9105 : در این مدل قبل از فلش حتما در Downloadmode مدل دستگاه را مشاهده کنید . مدلی در ایران وارد شده که در لیبل پست گوشی و داخل گوشی مدل GT-I9105 ثبت شده در حالی که در Downloadmode مشاهده میکنید که این دستگاه مدل SPH-L720T است . با فلش GT-I9105 دستگاه هنگ بسیار و مشکل wifi و همچنین سریال مواجه میشوید . با نصب رام SPH-L720T تمامی مشکلات حل میشود اما دستگاه فارسی نمیشود .

 

 • هشدا در نصب رام SM-J700F : این مدل از J7 در سه نوع SM-J700F/DD , SM-J700F/DS , SM-J700F/HD , SM-J700F/DH تولید شده که پردازنده های این مدل ها با هم متفاوت است . دو نوعی که در ایران موجود است مدل DD و DS است که در صورت نصب رام DS بر روی DD دستگاه به طور کامل خاموش و بریک میشود .

پردازنده مدل DS از نوع Exynos 7580 Octa-core 1.5 GHz و پزدازنده مدل DD از نوع Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.0 GHz Cortex-A53 است . پس قبل از نصب رام بر روی این مدل ها دقت کنید و حتما به بیلد نامبر دستگاه و مدل دستگاه و همچنین استفاده از برنامه CPU Z سخت افزار دستگاه را چک کنید . طبق تست ما بر روی چندین مدل نسخه J700FXXU برای مدل DS نصب میشه و هیچ گونه مشکلی نداره .

توجه داشته باشید برخی از این مدل ها مشاهده شده که حتی با اینکه نسخه گوشی و مدل دستگاه DS بوده اما بعد بررسی سخت افزاری دستگاه مدل DD بوده پس خیلی در نصب رام در این مدل دقت کنید . به زودی رام های برای مدل های مختلف قرار داده میشود . شما نیز اگر تجربه خاصی دارید در قسمت نظرات اعلام کنید .

 

 • اخطار در آنلاک مدل های جدید : در برخی مدل های جدید سامسونگ مانند :(SM-J700 , SM-J200 ,SM-G925 , SM-A800 , SMG920) بعد از آتلاک توسط باکس ها سریال به 35000006 تبدیل میشه . برای جلوگیری از چنین اتفاقی از گزینه Read Code استفاده کنید و کد را دریافت کنید .  و از آنلاک خودداری کنید .

 

 • هشدار در مورد SM-G900F : در بازار موبایل نوعی از این مدل توسط افراد سودجو وارد شده است . که لیبل و حتی تمامی مشخصات داخل گوشی SM-G900F ثبت شده . اما در Downloadmode این مدل SM-G900P نمایش داده میشود . این مدل رو اکثرا به دلیل مشخصات لیبل گوشی و داخل گوشی با فایل SM-G900F فلش میکنند که بعد از فلش گوشی نابود میشود . برای اینکه با چنین مشکلی روبه رو نشوید حتما قبل از فلش این مدل در قسمت Downloadmode مدل دستگاه را چک کنید . و برای فلش این دستگاه با مسئولیت خودتان به صورت کامل (4 فایل) با مدل SM-G900P فلش کنید .

 

 • اخطار در فلش SM-G530H : در مدل های جدید سامسونگ در چندین مدل طراحی میشوند که اسم آنها مشابه اما ساختار آنها متفاوت است . قبل از فلش مدل SM-G530H به نوع آن حتما دقت کنید . مدل SM-G530H/DV باید رام با مشخصه G530HXCU را نصب کنید و مدل SM-G530H/DS باید رام با مشخصه G530HXXU را نصب کنید . دقت کنید که قبل از دانلود رام و گوشی خود را چک کنید . این مورد در دیگر مدل های سامسونگ نیز صدق میکند و در فلش این مدل های دقت نمایید .

 

بخش Huawei

 • اخطار قبل از فلش Y600 : در برخی مدل های این دستگاه به دلیل متفاوت بودن نسخه رام به ال سی دی بعد از نصب رام . صفحه دستگاه شطرنجی و یا سیاه میشود . برای بر نخوردن به این مشکل قبل از فلش با برنامه SP Flashtool تیک های uboot و bootimg را بردارید سپس فلش کنید تا به این مشکل بر نخورید . در صورتی که با این مشکل مواجه شدید این پست را دنبال کنید .

 

 • هشدار در مورد فلش Y220-U10 : مدلی از این دستگاه در بازار است که بعد از فارسی سازی خاموش میشود . بعد از بررسی تیم ما به این نتیجه رسیدیم که بر این دستگاه ها از نوع Y220-U00 بوده به همین دلیل بعد از رایت فایل های boot دستگاه خاموش میشود . برای حل این مشکل فایل های boot مدل U00 را فلش کنید تا دستگاه بالا بیاید.

 

بخش Sony

 • هشدار در مورد فلش دستگاه های سونی به اندروید 7 : برای آپدیت دستگاه های سونی به اندروید 7 حتما از آخرین نسخه Flashtool ورژن 0.9.23.0 و یا بالاتر استفاده کنید .

 

 • هشدار در دانگرید Xperia T2 : از دانگرید مدل Xperia T2 خودداری کنید . گزارشات زیادی مبنی بر مشکل آنتن و خاموش شدن Radio در شبکه این دستگاه بعد از دانگرید دریافت شده .

 

 • هشدار در فلش Xperia E4 : این مدل با پردازنده MTK تولید شده و با برنامه Flashtool سازگاری ندارد . کلا این مشکل در همه پردازنده های MTK سونی وجود دارد که با برنامه Flashtool فلش نمیگیره . برای فلش این مدل Xperia E4 با باکس Setool اقدام کنید . طبقه گقته سازنده باکس Setool به هیچ عنوان این مدل را با نسخه v1.1413 فلش نکنید که به علت باگ عجیب دستگاه شما به طور کامل خاموش میشود . برای فلش این مدل از نسخه v1.1419 به بالا استفاده کنید .

 

 • تبدیل FTF به ZIP بعد از دانلود رام : بعد از دانلود رام های سونی برای Flashtool اگر با برنامه IDM دانلود میکنید فایل را چک کنید که پسوند فایل به ZIP تغییر نکرده باشد . در صورتی که تغییر کرده بود خودتان به پسوند FTF تبدیل کنید .

 

بخش Apple

 • هشدار راجب iPhone 7 و 7 Plus که تاچ آیدی آنها مشکل دارد : باز هم مواردی گزارش شده مانند iPhone 6 که دیوایس هایی که مشکل تاچ آیدی دارند یا تعویض شده در هنگام ریستور با مشکل مواجه می شوند . پس قبل از انجام ریستور دستگاه را چک کنید .

 

 • مشکل لاک شدن دستگاه ها بعد از ریستور : جدیدا مواردی گزارش شده که بعد از ریستور کردن دیوایس بعد راه اندازی با مشکل پیغام لاک بودن دستگاه مواجه میشوند که جالب تر اینکه قبل از ریستور آنتن کامل داشتند و از شبکه های ایران استفاده میکردند . این مشکل به دلیل آنلاک های غیر قانونی و یا در لیست سیاه بودن دیوایس اتفاق میفته . در مدل های iPhone 6s و iPhone 7 و iPhone SE این مورد مشاهده شده که همگی در چیزی حدود شهریور و مهر 95 خشک خریداری شده از نقاط مختلف ایران , اینکه این دیوایس ها را کی وارد کرده و چرا مشکل دارند مشخص نیست اما برای جلوگیری از این مشکل حتما قبل ریستور توسط چک کامل imei در لیست سیاه بودن یا لاک بودن دستگاه اطلاع پیدا کنید . و عزیزانی که با این مشکل مواجه شده اند اولین کار یکی دو بار دیگه ریستور کنند تا شاید مشکل برطرف شد , اگر نشد میتوانند آنلاک دائمی انجام بدند یا روش دیگر استفاده از iSIM جدید است که iOS 10 و همچنین دستگاه های جدید را پشتیبانی می کند . در ضمن این مورد در تعداد معدودی دستگاه است و دلیل بر این نیست که تمامی دستگاه های جدید این مشکل را داشته باشند .

 

 • چک کردن iCloud در سایت : جدیدا مواردی گزارش شده از کاربران که حتی با اینکه در قسمت iCloud هیچگونه اپل آیدی وجود نداشته اما بعد از ریستور کردن دیوایس اپل آیدی درخواست میکند و با مشکل بزرگی رو به رو شده اند . برای اینکه با این مشکل برخورد نکنید . قبل از ریستور کردن حتما از طریق شماره imei در این سایت از روشن و یا خاموش بودن iCloud اطمینان حاصل کنید .

 

 • اخطار در مورد NFC : در صورتی که NFC دیوایس مشکل دارد . در هنگام ریستور با ارور 56 مواجه میشود . که البته به صورت سخت افزاری قابل حل مییاشد .

 

بخش LG

 

بخش HTC

 

بخش Asus

 

بخش Lenovo

 

بخش سایر مدل ها

 • هشدار در دانگرید مدل های جدید نوکیا : مدل های جدید نوکیا را به هیچ عنوان دانگرید نکنید که بعد از دانگرید Contact Service مواجه می شوید . برای فلش مدل های جدید آخرین نسخه فایل فلش را انتخاب کنید .

 

دیدگاه کاربران

 1. saeed

  داداش مرسی مارو نجات دادی با این مسخره بازی گوشیهای سامسونگ

 2. مقداد

  : در بازار موبایل نوعی از این مدل توسط افراد سودجو وارد شده است . که لیبل و حتی تمامی مشخصات داخل گوشی SM-G900F ثبت شده . اما در Downloadmode این مدل SM-G900P نمایش داده میشود . این مدل رو اکثرا به دلیل مشخصات لیبل گوشی و داخل گوشی با فایل SM-G900F فلش میکنند که بعد از فلش گوشی نابود میشود . برای اینکه با چنین مشکلی روبه رو نشوید حتما قبل از فلش این مدل در قسمت Downloadmode مدل دستگاه را چک کنید . و برای فلش این دستگاه با مسئولیت خودتان به صورت کامل (4 فایل) با مدل SM-G900P فلش کنید .
  این واسمیش امده البته گوشی g920 که حالا با pزدم اما دیگه فارسی نداره چطور میشه روش نصب کرد همون قبلی g920f بشه؟؟

دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید