سامسونگ تولید گلکسی نوت 7 را متوقف میکند

سامسونگ تولید گلکسی نوت 7 را متوقف میکند

تصمیم جدید سامسونگ برای توقف تولید نوت 7 با همکاری مسئولین اجرایی در چین و ایالات متحده گرفته شده است. اکنون دو اپراتور آمریکایی طرح تعویض یا فروش نوت‌های 7 را متوقف کرده‌اند. سامسونگ هنوز بیانیه‌ای در خصوص گزارش خبرگزاری Yonhap منتشر نکرده است.

ادامه طرح تعویض گوشی‌های نوت 7 می‌تواند فصل جدید و احتمالا پر هزینه‌ای را در داستان رسوایی جهانی سامسونگ ورق بزند، داستانی که موجب لطمه خوردن شهرت این برند معروف جهانی و هم چنین به خطر افتادن برخی از کاربران شده است.

samsung-galaxy-note-7-review-colors-650-80

 

AT&T، دومین اپراتور وایرلس ایالات متحده دیروز اعلام کرد که تعویض نوت‌های 7 را به دلیل دریافت چند گزارش مبنی بر انفجار این گوشی‌های جدید متوقف خواهد کرد. T-Monile US نیز خبر داده که به صورت موقت تعویض و فروش نوت‌های 7 جدید را متوقف خواهد کرد تا سامسونگ بتواند دلایل انفجار این گوشی‌های جدید که قرار بود بدون نقص و ایمن باشند را بررسی کند.

شرکت سامسونگ از تاریخ دوم سپتامبر طرح فراخوان جهانی 2.5 میلیون گوشی نوت 7 را در 10 کشور از جمله ایالات متحده آغاز کرد تا نقص باتری این گوشی‌های معیوب برای کاربران دردسرساز نشود. در هر حال یک هواپیمای Southwest Airline در هفته گذشته مجبور شد به دلیل دود کردن یک نوت 7 تعویضی داخل هواپیما، مسافران را تخلیه کند.

 

سامسونگ اعلام کرده که در حال بررسی دلیل این مشکل است و به زودی نتیجه تحقیقات خود را منتشر خواهد کرد. در صورتی که مشخص شود گوشی‌های جدید نیز دارای مشکل ایمنی هستند، سامسونگ به سرعت اقدامات مورد تایید کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده را اجرایی خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید