نوکیا در سال 2016 به بازار موبایل برمی‌گردد

نوکیا در سال 2016 به بازار موبایل برمی‌گردد

مدیرعامل نوکیا، Rajeev Suri، به مجله Germany’s Manager Magazin گفته که این شرکت قصد دارد دوباره گوشی‌هایی با برند خودش طراحی کند و برای این کار دنبال شریکی مناسب می‌گردد. او گفته: ما گوشی‌ها را طراحی خواهیم کرد و سپس آنها را تحت لیسانس برند خودمان در اختیار تولیدکنندگان می‌گذاریم.

شاید شنیدن این حرف چندان تعجب‌آور نباشد اگر به حرکت‌های اخیر نوکیا در گسترش تجارت نقشه‌های Here و طراحی و فروش تبلت اندرویدی N1 در چین و انتشار لانچر اختصاصی‌اش برای اندروید نگاه کنیم.

در همین حال به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد عقب‌نشینی از ساخت گوشی‌های هوشمند را دارد و استفان الوپ نیز، که از سال گذشته پس از خرید نوکیا در راس بخش دیوایس‌های مایکروسافت بود، اکنون تصمیم گرفته است این شرکت را ترک کند.

البته بازگشت دوباره نوکیا به این معنی نیست که خود این شرکت گوشی‌های طراحی‌شده‌اش را می‌سازد، بلکه می‌تواند از برند نوکیا روی دستگاه‌های طراحی‌شده خود استفاده کند؛ برندی که هنوز در بسیاری از کشورهای دنیا محبوب و شناخته‌شده است.

nokia-lumia-1020 cloobgsm

هنوز نوکیا تایید نکرده است که در گوشی‌های آینده‌اش از چه سیستم عاملی استفاده می‌کند، اما با توجه به تجربه‌ای که این شرکت در تولید تبلت اندرویدی N1 و لانچر Z اندروید دارد، می‌توان دیدن سیستم عامل موبایل گوگل را در گوشی‌های هوشمند نوکیا انتظار داشت.

گوشی‌های اندروید نوکیا می‌توانند رقیبی برای تولیدکنندگان بزرگی همچون سامسونگ و ژیائومی باشند که انواع گوشی‌های ارزان‌قیمت و گران‌قیمت را در بازار به فروش می‌رسانند. هنوز مشخص نیست چه شرکتی وظیفه ساخت گوشی‌هایی با برند نوکیا را بر عهده خواهد داشت، اما ممکن است Foxccon، که تولیدکننده تبلت N1 بوده، به‌عنوان تولیدکننده گوشی‌های نوکیا انتخاب شود.

منبع: techcrunch

دیدگاه کاربران

دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید