امکان جستجو و مسیریابی آفلاین در گوگل مپ

امکان جستجو و مسیریابی آفلاین در گوگل مپ

امکان جستجو و مسیریابی آفلاین در سرویس نقشه‌ی گوگل، Google Maps، یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌هایی بود که این شرکت آن را در کنفرانس توسعه دهندگان خود اعلام کرد. حالا پس از گذشت ۶ ماه بالاخره گوگل امروز اعلام کرد که حالت آفلاینی برای سرویس مپز خود ارائه می‌دهد تا کاربران امکان مسیریابی و جستجوی آفلاین را نیز داشته باشند.

Google-Maps-Offline-cloobgsm.ir

گوگل شش ماه قبل در زمان برگزاری کنفرانس توسعه‌ دهندگان خود اعلام کرد که امکان مسیریابی و جستجوی آفلاین را به سرویس گوگل مپز اضافه خواهد کرد. حالا این شرکت به وعده‌ی خود عمل کرده و پس از ۶ ماه این ویژگی را از امروز به صورت رسمی عرضه خواهد کرد. این قابلیت به گونه‌ای طراحی شده تا به خوبی در کنار نسخه‌ی آنلاین گوگل مپز، عمل کند. ویژگی مذکور از امروز برای اندروید عرضه شده و بزودی شاهد عرضه‌ی آن برای سیستم عامل iOS نیز خواهیم بود.

امکان ذخیره‌سازی ناحیه‌ای خاص بر روی گوگل مپز از سال ۲۰۱۲ وجود داشت اما حالا ویژگی جدید به شما اجازه می‌دهد تا نقشه‌ی ذخیره شده را جستجو کرده و مسیر خود را برای رسیدن به محل مورد نظر، بدون نیاز به اتصال به اینترنت بیابید.

در استفاده از این ویژگی امکان اطلاع از اوضاع ترافیکی مسیربه صورت لحظه‌ای وجود نخواهد داشت اما این اطلاعات به محض اتصال به اینترنت بروزرسانی خواهند شد.

در حال حاضر این ویژگی در ابتدای مسیر خود قرار دارد اما گوگل وعده داده که به زودی امکانات بیشتری را نیز به آن اضافه خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید