جلوگیری از هک مودم های TP-Link

جلوگیری از هک مودم های TP-Link

امروزه در دنیای اینترنت بحث هک و نفوذ بسیار داغ شده است، همچنین اگر مودم شما از امنیت ضعیفی برخوردار باشد به راحتی پسورد مودم شما کرک و قابل استفاده برای هکر میباشد. اگر شما هم فکر میکنید مودمتان از امنیت ضعیفی برخوردار میباشد، با ما باشید 🙂

anti-hack-and-safe-modem-tp-link-cloobgsm.ir

توجه نمایید» این آموزش مربوط به مودم های TP-Link میباشد و با مودم های دیگر متفاوت است. البته قابل ذکر است که معمولا مودم ها منو های مشابهی دارند، پس با کمی جستجو در مدیریت مودم، میتوانید مودم خود را ضدهک کنید.

 

تغییر رمز مدیریت مودم

در قدم اول، شما باید رمز مدیریت مودم خود را تغییر بدهید. همانطور که میدانید، نام کاربری و رمز عبور پیشرفض اکثریت مودم ها admin,admin میباشند.

برای تغییر رمز مودم ابتدا در مرورگر خود آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید، نام کاربری و رمز عبور را admin وارد کرده و به تب Maintenance بروید.

در این قسمت 2 فیلد برای شما نمایان میشود، که باید رمز عبور جدید را 2بار بنویسید و ذخیره کنید. پس از ذخیره مجددا باید وارد شوید و رمز جدید خود را وارد نمایید.

نکته» نباید این رمز را فراموش کنید، زیرا اگر رمز را فراموش کنید باید مودم خود را Reset کنید. با این کار تمامی تنظیمات مودم شما به حالت کارخانه باز میگردد.

انتخاب رمز مناسب برای Wi-Fi

یکی از مهم ترین عامل هک شدن مودم شما، انتخاب رمز های بسیار آسان و حتی قابل حدس میباشد. سعی کنید رمز هایی که برای وای فای خود میگذارید، شامل اعداد و حروف و کاراکترهایی امثال @#&*%$ و … باشد. با اینگونه رمز ها رمز شما بسیار سخت تر و شاید هم اصلا کرک نشوند.

برای اینکه ببینید میزان قدرت رمز وای فای شما چقدر است پیشنهاد میکنیم سایت زیر را امتحان نمایید:

چک کردن میزان قدرت رمز

اگر نمیدانید چگونه رمز وای فای خود را تغییر دهید، ابتدا وارد آدرس 192.168.1.1 شوید و نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و به آدرس زیر بروید:

Interface Setup -> Wireless

در این قسمت به دنبال Pre-Shared Key بگردید و در این فیلد رمز خود را ویرایش و در نهایت دکمه Save را بزنید.

تنظیمات پروتکل های امنیتی

برای اینکار به آدرس زیر بروید:

Interface Setup -> Wireless

در قسمت Authentication Type بر روی گزینه WPA-PSK/WPA2-PSK تنظیم کنید.

در قسمت Encryption هم نیز بر روی گزینه TKIP/AES تنظیم نمایید.

غیرفعال سازی WPS

اگر مودم شما قابلیت WPS را داراست، حتما این گزینه را خاموش کنید. در مودم هایی که این گزینه موجود نمیباشد، اینگونه مودم ها بسیار ایمن بوده و نیازی نیست شما کاری در مورد WPS انجام دهید.

اگر هم قابلیت غیرفعال سازی WPS میباشد، در قسمت Wi-Fi Protector و یا شاید حتی گزینه WPS نیز مشاهده کنید، که میتوانید در آن قسمت WPS را غیر فعال کنید. همچنین ممکن است به صورت یک کلید سخت افزاری در پشت مودم شما نیز این گزینه موجود باشد.

 

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد، همچنین این مطلب در صورت نیاز آپدیت میشود..

موفق باشید 😉

 

دیدگاه کاربران

دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید