حسگر اثرانگشت قدرتمندتری از راه می رسد

حسگر اثرانگشت قدرتمندتری از راه می رسد

کمپانی بزرگ تولیدکننده تراشه و پردازنده های قدرتمند، کوالکام (Qualcomm)، یک حسگر اثرانگشت طراحی کرده‌ است که با استفاده از امواج ماوراء صوت، تشخیص اثر انگشت با دقت بالا را در هر بخشی از گوشی‌ های هوشمند و تبلت‌ ها امکانپذیر می‌ کند.

حسگر جدید اثرانگشت، Snapdragon Sense ID نام دارد که با استفاده از امواج ماوراء بنفش، می‌تواند اثرانگشت را با دقتی بسیار بالا حتی با وجود جرم و یا آب بر روی انگشت تشخیص دهد. قابلیت دیگر آن امکان پیاده سازی آن بر روی مواد مختلف از جمله شیشه، فلز و پلاستیک است که به این ترتیب تولیدکنندگان گوشی های هوشمند می‌ توانند آن را بر روی هر نوع گوشی نصب کنند.

امواج جدید این حسگر،  قابلیت تشخیص اثر انگشت بر روی هر قسمت از گوشی هوشمند را ممکن می‌ کند و دیگر نیازی نیست کاربر انگشت خود را بر روی قسمت مشخصی از صفحه نمایش یا پشت گوشی قرار دهد و اثرانگشت از تمام بخش‌ های گوشی قابل شناسایی خواهد بود.
Untitled-93-12-12-Qualcomm

Snapdragon Sense ID با استفاده از اسکن سه بعدی اثرانگشت،  می تواند کوچکترین تماس انگشت با سطح حسگر را شناسایی کند و حتی در صورت خیس یا چرب بودن انگشت دقت بسیار خوبی دارد.

حسگر جدید با قابلیت هایی که به همراه دارد با کمپانی های بزرگی مانند اپل، سامسونگ وارد رقابت شدیدی شده است و با این مشخصات به راحتی می تواند این کمپانی ها را پشت سر بگذارد و در بازار جایگاه خود را بهتر از قبل کند.

 

این حسگر توانایی سازگاری با پرازنده‌ های سری ۴۰۰، ۶۰۰ و ۸۰۰ Snapdragon شرکت کوالکام را دارد و گوشی‌ های مجهز به آن تا پایان ۲۰۱۵ وارد بازار می شوند.

با این قابلیت هایی که گفته شد، آیا می توان به این حسگر و قدرت امنیتی که برای گوشی های هوشمند ارائه کرده است، اطمینان کرد؟

دیدگاه کاربران

دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید